ALIŞVERİŞ SEPETİ
Sepetinizde 1 ürün var.

Med-Cover Bit Bonesi + Metal Tarak Hediyeli

₺44.90 ₺24.90

Marka
:
Barkod
:
8681020477168
Kategori
:


B-Good Bit Bonesi Med-Cover Bit Bonesi bit problemi içindir. İçeriğinde bulunan doğal yağların uçucu bileşenleri sayesinde bitlerin boğularak ölmesini sağlar. Solüsyonun temas etmediği noktalarda bile uçucu bileşenler bitlere ulaşarak etkisiz hale getirir. Tamamen doğal içeriği ile bitlerin kafa dersinde oluşturduğu yaralarda kaşıntıya sebep olmaz. Zengin formülasyonu ile deriyi besler, bitlerin oluşturduğu hasarın giderilmesine yardımcı olur.

NASIL ÇALIŞIR ? İç katmana emdirilmiş esansiyel yağların içerisindeki uçucu bileşenlerin molekül ağırlığı çok düşük olduğu için trake solunumu yapan bitlerin trakelerinin içerisine girmekte , orada birikmekte ve mekanik olarak boğulmalarına sebep olmaktadır. Boğulma etkisinin olabilmesi için uçucu bileşenlerin ve bitlerin uygulama bölgesinden uzaklaşmaması gerekmektedir. Bu etki dış katman ve bonenin lastikli yapısı ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda lastikli kısmın temas ettiği yer bitlerin en çok bulunduğu ve yaşamını sürdürmesi en uygun olan kulak arkası ve ense kısmıdır. Bit esansiyel yağlara doğrudan temas ettiği için ölmekte,temas etmeyenler ise uçucu bileşenlerin trakeleri tıkaması sonucu ölmektedir.

NEDEN BİT BONESİ ? Mevcut pazarda bulunan ürünler iki farklı çalışma prensibi vardır. Şampuan veya sprey formundadır. Bunların bir kısmı etkin madde içermekte ve biti zehirliyerek öldürmektedir. Diğer kısmı ise bitin dış yüzeyinde oluşturdukları silikonsu bir tabaka ile bitin solunum yapmasını engellemekte ve boğularak ölmesine sebep olmaktadır.

 MEVCUT ÜRÜNLERİN EKSİLERİ NELERDİR ? 1- Biosidal sınıfında şampuan ve sprey formundaki ürünler etkin madde vasıtası ile zehirleyerek etki gösterdiği için aynı zehir tahriş olmuş kafa derisine de zarar vermektedir. 2-Sprey formundaki ürünler ,bite maruz kalan ve spreyi uygulayan kişilere solunum yolu ile zarar vermektedir. 3- Her iki sınıftaki ürünlerin kullanımında uygulayıcı eldiven dahi kullansa her bite dokunarak ulaşmak zorundadır. 4- Her iki sınıftaki ürünlerin kimyasal yapısından dolayı saç derisinde rahatsızlık ,yüksek derecede yağlılık hissi ve kötü koku bırakmakta ayrıca bunu saçtan arındırmak ta çok uzun sürmektedir. 5- Dimethicon içeren bit ürünlerinin uzun süre kullanımı saç dökülmelerine neden olmaktadır.

 BİT BONESİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ? 1- Uygulama Kolaylığı – İstenilen yerde ve zamanda kullanılabilir. 2-Bitkisel içeriği, zehirli madde içermemesi 3-Esansiyel yağların tahriş olmuş deriye ve yıpranmış saça bakım yapması ve derideki kaşıntıyı gidermesi 4-Kullanımdan sonra hoş bir koku bırakması 5-Saçtan kolay uzaklaşması 6-Bitlere dokunmak zorunda kalmadan uygulama yapılması 7-Uygulamanın daha kısa sürmesi

BİT BONESİ NASIL KULLANILIR ? Bit bulaşan kişinin saçı toplanır.Bit Bonesi tüm saçı içerisine alacak şekilde kafaya takılır. Bonenin dışından saça her 10 dk da bir5-10 sn lik küçük masajlar yapılır. Bone kafada 45 dk bekletilir. Daha sonra set içerisinden çıkan metal tarak ile saç taranarak ölü bitler saçtan arındırılır. Set içerisinde iki adet bone ve bir adet tarak vardır. İlk kullanılan bone kullanım anındaki tüm canlı bitleri öldürür ve bir çok yumurtaya zarar verir. 10 gün sonra kullanılacak 2. Bone ile yumurtalardan çıkan son bitler de öldürülerek tedavi sonlandırılır.

Ürün Hakkında Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşarak Size Daha İyi Hizmet ve Ürünler Sunmamıza Yardımcı Olun
Ürüne Henüz Yorum Yapılmamış.
Popüler Markalar
Takipte Kalın Fırsatları Kaçırmayın!
whatsapp